Historie pacjentów stosujących chrząstkę rekina

UWAGA! Dokonując rejestracji każdy produkt prezentowany w tym serwisie możesz kupić ze zniżką w cenie producenta.

Z moich doświadczeń

W lutym 2005 roku zachorowałam. Moje kolana, szczególnie lewe, były spuchnięte, nie mogłam nawet przejść do łazienki nie trzymając się ścian.

Ból nie do opisania w dzień i w nocy. Obrzęk nie schodził, pomimo, że zażywałam lekarstwa przepisane przez lekarza. Wcierałam żele, kremy, brałam środki przeciwbólowe.

Dowiedziałam się, że do złagodzenia objawów mojej choroby mogę wykorzystać chrząstkę rekina SHARK AID.

Po użyciu 42 tabletek SHARK AID ból i obrzęk ustąpiły. Poprawa zdrowia następowała powoli, ale skutecznie. To z kolei zachęciło mnie do wstąpienia w szeregi członków CaliVita oraz spróbowania innych oferowanych suplementów diety. Dodatkowo zażywam witaminę z bioflawonoidami – C-PLUS oraz wapń i magnez – STRONG BONES.

Obecnie wychodzę sama z domu i cieszę się, że powróciłam do zdrowia. Gdy zimą 2006 przewróciłam się, pojawił się jedynie siniak, po którym nie ma już śladu. Będę wciąż reklamowała SHARK AID i inne suplementy diety firmy CaliVita.

Daniela Oleszczuk – Lublin

Droga do kościoła po… chrząstce rekina.

Starsza Pani nie mogła już chodzić samodzielnie z uwagi na silny ból w stawach i w kręgosłupie. Jej mąż skontaktował się ze mną w 2000 roku i zakupił dla niej chrząstkę rekina oraz enzymy, aby poprawić trawienie białek i kolagenu z chrząstki. W niespełna miesiąc otrzymałam informację, że starsza Pani wraz z mężem bez problemu właśnie wróciła z kościoła, do którego samodzielnie poszła o własnych siłach, bez najmniejszego problemu.  Takie historie pozwalają na docenienie chrząstki rekina w postaci Shark Aid i polecanie jej moim pacjentom z czystym sumieniem.

Renata Zarzycka, naturoterapeuta

Chrząstka zatrzymała na długo rozwój guza mózgu u młodej kobiety w ciąży

Pewnego dnia do mojego gabinetu przyszła młoda kobieta z diagnozą chorego błędnika i jakiegoś guzka pod czaszką, około 2 centymetry tuż za uchem. Wcześniej poprzez około 2 lata była zupełnie błędnie leczona. Ponieważ nie byłam pewna, o co chodzi, „dmuchając na zimno” podałam również chrząstkę rekina w postaci Shark Aid.  Ponieważ była młoda mężatką, poprosiłam ją o to, aby powtrzymała się przez jakiś czas od zachodzenia w ciążę, gdyż chrząstka rekina nie ma żadnych badań naukowych w przypadku kobiet w ciąży i nie jest wiadomo jak się może zachować. Okazało się, ze pacjentka stosowała chrząstkę rekina dość długo a guz nie powiększał się. Jednak w piątym miesiącu ciąży było jej niedobrze i zrobiła badania – kazało się, że jest w ciąży, lecz w uwagi na silne mdłości nie mogła brać żadnych suplementów.
Kiedy po czterech kolejnych miesiącach doszło do porodu, dziecko było w pełni zdrowe i miało wzorcowe, najwyższe parametry idealnego noworodka. W tym czasie, moja pacjentka czuła się już na tyle źle, że trafiła do innego szpitala z podejrzeniem dużego guzu mózgu i została natychmiast operowana. Od jej rodziny po czasie dowiedziałam się, ze jest sparaliżowana i stopniowo dochodzi do siebie.

Chrząstka rekina w natarciu na guza

W 1999 roku zgłosiła się do mnie kobieta z gruzem piersi. Podałam jej chrząstkę rekina w dawce 30 tabletki dziennie oraz inne suplementy. PO dwóch miesiącach guz z twardego znacznie zmiękł i czuć było wyraźnie, że ustępuje. Jednak Pani Krysia miała termin operacji, więc przepisowo zgłosiła się na niego. Tak bez pobierania wycinka z obecnej sytuacji w piersi, zrobiono jej operację usunięcia piersi. Mastektomia była zupełnie niepotrzebne, gdyż po pobraniu wycinka z amputowanej piersi, nie było z nim żadnych komórek nowotworowych. Okazało się, ze chrząstka rekina zlikwidowała komórki nowotworowe a zabieg usunięcia piersi prawdopodobnie byłby zupełnie zbędny, gdyby pacjentka miała jeszcze trochę więcej czasu na kurację chrząstką rekina.
W 1999 roku zaufała chrząstce rekina i dalej po ponad dwudziestu latach, Pani Krysia cieszy się w pełni zdrowiem i swoją rodziną.

Choroby reumatyczne – gdy ruch sprawia ból

Łamanie i strzykanie w kościach, rwanie na niepogodę, lumbago, podagra, wypadanie dysku to tylko niektóre z popularnych określeń używanych, na co dzień przez osoby borykające się z bólami kości i stawów.

Bóle kostno-stawowe dotyczą, co trzeciego Polaka i są najczęstszą przyczyną naszych wizyt u lekarza. Wbrew temu, co się powszechnie sądzi, choroby reumatyczne, bo o nich mowa, dotykają ludzi w różnym wieku, nie tylko seniorów. Co prawda, u starszych osób występują one częściej, co jest związane z procesem starzenia się, ale wiele z nich ujawnia się już w dzieciństwie. Obecnie medycyna wyróżnia aż ponad 200 różnych chorób reumatycznych. Lekarze do tej pory nie są pewni przyczyny powstawania reumatyzmu. Wiadomo tylko, że istotne w powstawaniu tej choroby są reakcje autoimmunologiczne, w wyniku których, organizm tworzy stan zapalny i  wyniszcza własne komórki. Nie bez znaczenia jest również “zużycie – stawów na skutek ich przeciążania, co ma miejsce w przypadku najpowszechniejszej z chorób reumatycznych, jaką jest zwyrodnienie stawów obwodowych i kręgosłupa.

Ciekawostką jest fakt, że, podczas gdy inne rodzaje chorób reumatycznych znane były już w starożytności, brakuje dowodów, jakoby w tym czasie chorowano na zwyrodnienie stawów. Najprawdopodobniej choroba ta pojawił a się dużo później i tak naprawdę jest ona jednym z wyników rozwoju naszej cywilizacji.

Zmianom zwyrodnieniowym w pierwszej kolejności ulegają ścięgna mięśni, co objawia się osłabieniem i pękaniem włókien kolagenu, budujących te ścięgna. Przerwane włókno kolagenu zapoczątkowuje stan zapalny, który odczuwamy najpierw, jako dyskomfort, potem pojawia się ból i obrzęk całego stawu. Zignorowane objawy choroby, które na początku nie są zbyt nasilone, pogłębiają stan zapalny, który pewnego dnia może doprowadzić do całkowitego usztywnienia stawu i ostrego bólu.

I tak jak zawsze, profilaktyka chorób reumatycznych jest pod każdym względem lepsza niż leczenie. Z tego powodu należy przede wszystkim wystrzegać się czynników ryzyka, tzn.:

– bać o utrzymanie należnej masy ciała – każdy dodatkowy kilogram to większa praca dla naszych stawów;

– ograniczyć nałogi palenia, nadużywania alkoholu, kawy;

ograniczyć spożycie węglowodanów prostych i kwasów tłuszczowych z rodzaju omega 6, które zaostrzają przebieg procesów zapalnych;

– wzbogacić dietę w sole wapnia, fosforany, magnez, witaminę D;

– uprawiać umiarkowane sporty – wysiłek jednak musi być systematyczny;

– starannie leczyć wszelkie infekcje wirusowe, bakteryjne i inne przebiegające z dolegliwościami ze strony narządów ruchu;

– nosić odpowiednie, wygodne obuwie, bieliznę bawełnianą i odzież z włókien naturalnych;

– starannie leczyć uszkodzenia narządu ruchu, spowodowane urazem.

Z bogatej oferty firmy  California Fitness,/CaliVita® marki CaliVita, proponujemy preparaty, które nie tylko działają profilaktycznie, ale mogą też łagodzić objawy chorób reumatycznych, m.in:

 Shark Aid,  C- Plus, Cholestone, Triple Potency Lecithin, seria Vital, Senior Formula, Pro Selenium, Garlic Caps with Extra Parsley, Green Care.

lek. med. Krzysztof Pudliński

Źródło: CALINews nr 6, Listopad 2002